Майстри Напрямок

Різьбярі

Василь Легкий
Творчість Митець створює різьблені роботи: підсвічники, хрести, скульптури (малі форми), меблі в етностилі, створює атрибутику до традиційних свят, малює на склі. Походження Народився 29 квітня 1981 року у Києві.  Освіта Художник-графік Досвід Самоук, з дитинства майстру подобалося різьбити по дереву; любив саме дерево, його форму, навіть запах свіжої деревини. Надихали свого часу митця і зустрічі з Іваном Приходьком на ярмарках народних ремесел. Брав ...
Олександр Куций
Творчість  Працювати з деревом почав 1992 року. Спочатку вирізав ложки, а далі пішли складніші форми вжиткового посуду — лопатки, вилки, ківшики, совки. Всі етапи обробки дерева майстер робить вручну. Використовує всі види дерев, які ростуть в Україні — яблуня, груша, горіх, вишня, слива, ясен, горобина, акація, та інші. Походження Народився 27 жовтня 1964 року у Києві. Отримав ...
Дмитро Кудря
Народний майстер художньої обробки деревини, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Керівник народного художнього колективу-студії «Художнє різьблення» (м.Олександрія Кіровоградської обл.)...
Василь Кіселичук
Майстер з Івано-Франківщини виготовляє великі і малі дерев'яні скрині, оздоблює їх гуцульською різьбою. Також має власний музей космацьких старожитностей, експонати для якого збирає самотужки...
Іван Шкондеюк
Івано-Франківський майстер виготовляє з дерева меблі, предмети інтер'єру, ікони та іконостаси. Дерев'яні вироби прикрашає інкрустацією та декорує різьбленням. Також займається художньою обробкою металу, або мосяжництвом по залізу...
Остап Сойка та Оксана Когут
Майстри з Львівщини відроджують дерев'яну яворівську іграшку, разом з якою, за їхніми словами, й самі виросли. Взірці для творів беруть зі збірок різних музеїв та приватних колекцій, ведуть пошуково-наукову діяльність в цій царині.
Вадим Іщенко
Різьбяр з Харківщини теми для своїх різьблених картин черпає з природи, народного побуту та стародавніх легенд. До мистецтва різьблення майстер прийшов сам у 1988 році. В роботі використовує липу, дуб, вільху.
Олексій Гребінь
Майстер-різьбяр по рогу. Створює прикраси в народному та авторському стилі. Роги корів обробляє вручну за своєю технологією. Прикраси з ріг київського майстра не мають аналогів у світі.
Володимир Швець
Майстер різьблення по дереву з Черкащини. Працює в жанрі традиційного різьблення та ложкарства. Чудово володіє формотворенням у дереві. Віртуозно виконує різні техніки художнього різьблення, творить український сувенір.
Вадим Обертас
Чинбар, кравець, різьбяр, художник-декоратор, фермер, неабиякий знавець кінної справи та історії України й, нарешті, кіноактор, якого ви не раз бачили на екранах телебачення та кіно. Це все про полтавського митця Вадима Обертаса, який народжений бути козаком.
Володимир Іншаков
Київський різьбяр Володимир Іншаков за допомогою спеціальних інструментів та дерева відтворює речі, якими користувалися колись наші предки, герої народних казок та історичних романів. Це дерев'яні ложки, сільнички, ножі, діжечки тощо.
Володимир Маркар’ян
Полтавський різьбяр Володимир Маркар'ян працює в техніці об'ємного різьблення, що має досить давні традиції. За допомогою інструментів відображує на дереві сюжети з побуту українців, міфології, казок.
Алла Маркар’ян
Відома народна майстриня з художнього різьблення по дереву та виготовлення ляльок-мотанок, родом з Полтави. З 2009 року очолює Полтавське обласне відділення Національної спілки майстрів народного мистецтва.
Віктор Терещенко
Музикант, сопілкар і різьбяр в одній особі, родом з Київщини. Сопілки вміє майструвати з будь-якого дерева - верби, липи, вільхи, дуба, берези. Та найбільше полюбляє вербу, бо інструмент з такого дерева, за словами майстра, звучить якраз так, як треба.
Семен Тлустий
Майстер-різьбяр з Львівщини взявся за відродження традиційної яворівської забавки. Разом з двома братами та сином вирізають з осики народні іграшки та розмальовують їх місцевим народним орнаментом.
Микола Римар
Ложкар з діда-прадіда, родом з села ложкоробів - Тептіївка Київської області, з куснів різного дерева (липи, клена, верби, груші, осики) робить на всяк смак побутові й кухонного призначення речі - від ложок та черпаків до веретен та люльок.
Нестор
Це той, кому вдалося впіймати мелодію крапель дощу і грати її навіть у посушливий день. Зі стебел Борщовика (інша назва - Борщівник) майстер виготовляє прадавні музичні інструменти, зокрема дощовиці, якими здавна відуни приборкували стихію - проганяли або ж викликали дощ.
Анатолій Бровченко
Різьбяр з Києва робить потужні воли та коні з дерева. До цього він майстрував меблі і гадав, що іграшки нікому не потрібні. Але зробив кілька робіт на виставку. І став отримувати численні іграшкові замовлення.
Іван Приходько
У хаті цього майстра долівка, замість килиму, вкрита дерев'яними стружками. Це наслідки творчої праці І.Приходька, який з верби вирізає справжніх янголів-охоронців, символів божого духу - пташок та різних чудернацьких звірів.
Сергій Святний
Майстер з різьблення по дереву насамперед славиться своїми деркачами. Вони у нього різної форми та розмірів. А ще С.Святний змусить ламати голову над "мороками" та калатати у "колотило".